ATEITIS MŪSŲ VAIKAMS

Labdaros ir paramos fondas

Ateitis mūsų vaikams – nevyriausybinė organizacija, siekianti gerinti mūsų vaikų gyvenimo kokybę ateityje.
Mūsų tikslas – padėti mažas pajamas gaunančioms šeimoms ugdyti savo vaikus, suteikti jiems kaip įmanoma aukštesnės kokybės papildomą ugdymą. Norime padėti atskleisti ir plėtoti vaikų gebėjimus pagal jų įgimtus gabumus ir pomėgius.

Mes žiniasklaidoje

Kaip padėti vaikams, patiriantiems sunkumų mokykloje - DELFI 2018-05-07

Ateitis priklauso mūsų vaikams - FAMILY and DREAMS 2017-10-03

Nuo ko priklauso mūsų vaikų gyvenimo kokybė ateityje?

Kiekvienas vaikas yra savitas, turintis tam tikrų gabumų – jie yra įvairūs, o jų raida gali būti labai skirtinga. Vaiko gabumų požymiai ir jų raiška priklauso ne tik nuo gabumų srities ar lygio. Taip pat labai svarbi aplinka, kurioje vaikas auga, ar vaiko asmeninės savybės. Gabumai nebūtinai būna stipriai išreikšti, ir nebūtinai labai populiarūs. Ne kiekvienas vaikas taps krepšininku ar dainininku – kažkas gali būti talentingu mechaniku, išradingu inžinieriumi ar kruopščiu paveikslų restauratoriumi.

Skatindami vaikus domėtis kuo įvairesnėmis veiklomis ir jas išbandyti, padedame vaikams atrasti ir atskleisti gabumus ar mėgstamą veiklą. Vaiko gabumai – tai individualių savybių rinkinys, lemiantis tolesnės žmogaus veiklos sėkmę.

Jeigu tam tikra konkreti veikla ir nėra tikrasis vaiko pašaukimas, ją išbandydamas vaikas praplečia akiratį ir įgyja ateityje praversiančių naujų įgūdžių.

Pagrindinis fondo įrankis – popamokinė veikla ir papildomas ugdymas.

Kas trukdo?

Didžiausias trukdis atskleisti ir vystyti vaikų gabumus – tėvų požiūris. Jeigu tėvai netiki, nesistengia ar nepalaiko, bet kokie išoriniai veiksmai nesulauks teigiamų rezultatų. Tai aktualu tiek pasiturinčiose, tiek vargingai gyvenančiose šeimose. Šiai problemai spręsti reikia globalių žingsnių – visuomenės požiūrio keitimo ir kultūros formavimo šalies ar pasauliniu mastu.

Tačiau yra ir kitas barjeras – pinigų stygius. Tėvai supranta, kad vaikus reikia papildomai ugdyti, atskleisti jų gabumus, leisti pabandyti įvairias veiklas ir jomis sudominti, tačiau dažnu atveju šeimos biudžeto vos pakanka patenkinti būtiniausius pragyvenimo poreikius.

Valstybė vis daugiau dėmesio skiria šiai problemai, ir jau nuo 2015 m. tėvai gali pasinaudoti neformaliojo vaikų švietimo krepšeliu, kuris 2017 m. sudaro 15 Eur per mėnesį. Daugiau čia, čia ir čia.

MŪSŲ VAIDMUO

Finansuojame papildomą vaikų ugdymą, skatiname užsiimti jiems patinkančia veikla pašalinant iškylančias kliūtis.
Vadovaujamės „meškerė, o ne žuvis“ principu – galutinis tikslas yra suteikti vaikams galimybes gyventi geriau ateityje.

KAIP VEIKIAME?


  • Finansuojame vaikų papildomą ugdymą, mažas pajamas gaunančioms šeimoms, auginančioms vaikus nuo 5 iki 14 metų. Apmokame tris ketvirčius ugdymo išlaidų – finansavimo krepšelis iki 100 Eur/mėn. Ketvirtį sumos turi skirti patys tėvai – taip užtikrinamas jų suinteresuotumas dalyvauti projekte. Mėnesio pajamos vienam šeimos nariui – iki 300 Eur atskaičius mokesčius (dar vadinama "į rankas").

  • Jei vaikas pasirinktoje veikloje dalyvauti negali, nes neturi reikiamų priemonių (drabužių, avalynės, įrangos ar pan.), dalį finansavimo krepšelio galime skirti šių priemonių įsigijimui.

  • Atsižvelgdami į vaikų amžiaus tarpsnius, kai vaiko protas užima imlaus ir sąmoningo proto laikotarpį, „savęs kūrėjo ir atradėjo“ statusą, orientuojamės į 5–14 metų vaikų paramą. Ateityje vystant fondo veiklą, finansuojamų vaikų amžiaus grupė bus plečiama.

  • Finansuojame tik aukštos kokybės papildomą ugdymą, nors tai ir kainuoja brangiau. Siekiame, kad mūsų įnašas duotų kuo didesnę naudą. Atrinkdami pačias kokybiškiausias ugdymo įstaigas, konsultuojamės su profesionalais.

  • Atsižvelgdami į mokytojų ir tėvų rekomendacijas bei į pačių vaikų interesus, padedame išsirinkti labiausiai tinkantį papildomą ugdymą.

  • Neapribojame pasirinkimo vienai veiklai ir esant būtinybei leidžiame vaikui išbandyti daugiau veiklų. Vienos veiklos ugdymas finansuojamas semestrais. Jeigu vaikui nepatinka, vieną kartą per pusmetį veiklą galima pakeisti.

  • Projekto fondas yra ribotas, todėl padėti galėsime tik atrinktiems vaikams.

  • Už vaiko pristatymą į būrelį yra atsakingi tėvai.

  • Paramą galima gauti užpildžius tėvų / globėjų paraišką, pedagogo anketą, pateikus šeimos pajamas patvirtinančią pažymą ir pasirašius sutartį. Atskirais atvejais Fondas gali paprašyti dokumentų įrodančių šeimos narių skaičių. Pirmas žingsnis - užpildyti tėvų / globėjų paraišką. Vėliau Fondo atstovai paaiškins kokius dokumentus ir informaciją reikia pateikti.

  • Fondas nesiekia naudos sau ar savo nariams – visi asmenys, dirbantys fonde ar jam padedantys, dirba be atlygio, savo laiką ir žinias skirdami kaip įnašą fondo tikslams pasiekti.

APIE FONDĄ

Fondas Ateitis mūsų vaikams įkurtas privačių asmenų iniciatyva. Jį remia atsakingi privatūs asmenys bei įmonės:

AE SPRENDIMAI, UAB
eMisija LT
inChase UAB
INDIANA LT, UAB
S.Katauskas, Katauskaitės ir partneriai, Advokatų kontora

Jei ir jums rūpi, kokią ateitį galime sukurti mūsų vaikams, galite prisijungti ir paremti fondo veiklą – prisidėkite prie geresnės vaikų gyvenimo kokybės ateityje. Visos gautos lėšos bus skirtos tik vaikų paramai, neišleidžiant nė cento administracinėms ar kitokioms reikmėms.

Paramai skirtas lėšas pervesti galite į fondo banko sąskaitą:

Labdaros ir paramos fondas ATEITIS MŪSŲ VAIKAMS
Įmonės kodas 304604990
Sąskaitos numeris LT87 3500 0100 0299 6737
Bankas "Paysera LT", UAB
SWIFT kodas EVIULT21XXX

Iš anksto dėkojame!

Mūsų kontaktai:
Dovilė Žigaitė, Fondo vadovė
contact@ateitisvaikams.lt
+37067588455